چاپ بنر، چاپ ارزان، سفارش آنلاین چاپ، چاپ دیجیتال، چاپ 

پلات و لمینیت

  • platLaminate1
  • platLaminate2

این چاپ مناسب برای تبلیغات در فضاهـــای بسته، طراحی داخلی و ارایه‌ی آثار نمایشگاهی و ماندگار است.
با توجه به این که طرح‌های چاپ شده با این تکنیک، از فاصله‌ی نزدیک مشاهده میشوند، کیفیت رنگ و وضوح تصاویر در این چاپ از اهمیت ویژه‌ای برخورداراست. حداکثر عرض قابل چاپ با دستگاه پلاتر 150 سانتی متر می باشد. این دستگاه قابلیت چاپ بر روی انواع کاغذ کوتد و گلاسه 120 تا 200 گرم به صورت مات و براق، کاغذ متالایز طلایی و نقره ای، بوم و ... را دارد
لمینِیت نیز پوششی است برای محافظت از اثر چاپی در برابر آلاینده ها و رطوبت و دیگر عوامل که ممکن است باعث افت کیفی و یا تغییر رنگ آن شوند. همچنین با وجود تنوع در جنس لمینیت، آثار چاپی جلوه‌ بیشتری پیدا میکنند و نمای زیباتری خواهند داشت. لمینیت برای ضد آب شدن و بادوام شدن پلات هم کاربرد دارد. عرض لمینت تا 150 سانتی متر و ضخامت بین 75 تا 125 میکرون را پوشش می دهد. از انواع لمینت می توان به لمینت سرد، گرم، مات، براق، ساده، بافت دار، سلفون و ضد خش می باشد.
سیستم لمینیت چیست؟
در سیستم لمینیت با چسبیدن یک لایه بسیار نازک و شفاف پلاستیکی بر یک یا دو طرف یک کار چاپی مفید است. سیستم لمینیت سبب می‌شود کارهای چاپی شما در مقابل رطوبت و سایر آسیب های محیطی محافظت شوند. محصول نهایی بدون لمینیت در هر حادثه ای امکان دارد در برابر آب و پارگی آسیب پذیر شود. لمینیت از چین و چروکیدگی، لک‌شدن، آفتاب خوردگی، سیاه شدگی، پریدگی رنگ و یا چربی، اثر انگشت و سایر آسیب‌های موجود در محیط، بر کار چاپ شده جلوگیری می کند.
انواع لمینیت
لمینیت های مختلف در دو نوع لمینیت سرد و لمینیت گرم تولید می‌شوند. دستگاه لمینیت رول سرد و دستگاه لمینیت کیسه‌ای سرد از حرارت جهت لمینیت کردن کار استفاده نمی کنند. روی فیلم در این گونه لمینیت‌ ها حساس به فشار است، بدین معنی که فیلم سطحی چسبناک دارد که در تماس با سطح کار چاپ شده به آن چسبیده و جوش می‌خورد. این روش برای لمینیت کردن محصولات چاپی که حرارت به آن‌ها آسیب می‌رساند بسیار مناسب است. لمینیت سرد به صورت پشت چسبدار است.
در لمینیت گرم از یک یا دو رول بزرگ فیلم استفاده می‌کنند. یک روی این فیلم لمینیت دارای چسبی است که هنگامی که در معرض حرارت قرار می‌گیرد، فعال می‌شود. این چسب لمینیت هنگامی که کار چاپی از درون دستگاه لمینیت عبور می‌کند روی کار می‌چسبد. لمینیت ها دارای انواع مختلفی مانند مات، براق، و لمینیت بافت دار هستند.
لمینیت بیشترین کاربرد را در استندهای نمایشگاهی و شاسی ها دارد.

 

 

Untitled1 1

Untitled12 1

Untitled121